מועדוניות לילדים בסיכון

אודות מועדוניות לילדים בסיכון

עמותת בית לכל ילד מפעילה מאז שנת 1976 רשת של מועדוניות לילדים בסיכון. כיום, העמותה מפעילה שש מועדוניות: שתי מועדוניות במערב ירושלים בקרב האוכלוסייה היהודית וארבע מועדוניות במזרח ירושלים בקרב האוכלוסייה הערבית.

מועדוניות הן מסגרות טיפוליות קבוצתיות לשעות אחר הצהריים לילדים במצבי סיכון ומצוקה הנמצאים על הרצף של פגיעה, עזובה והזנחה. הילדים במועדוניות מגיעים על פי רוב ממשפחות רב- בעייתיות המתקשות לספק את צורכי ילדיהן. מדובר בילדים המאופיינים בבעיות רגשיות ובבעיות התנהגותיות. ילדים אשר חוו במסגרת משפחתם הזנחה, אלימות או פגיעות אחרות או שהיו חשופים לאלימות במשפחה, וכן ילדים הסובלים מפערים לימודיים גדולים ביחס לבני גילם.

כל מועדונית מיועדת לכחמישה עשר ילדים בקבוצת גיל מסוימת. המועדונית מהווה עבור הילדים מסגרת משלימה, מעשירה ומטפחת. לכל ילד נבנית תוכנית טיפולית ייחודית על פי יכולותיו וצרכיו.

מטרת העל של המועדוניות היא למנוע הוצאת ילדים מביתם תוך מתן טיפול מאומץ בקהילה ומילוי הצרכים אשר אינם נענים במסגרת המשפחה. המועדוניות מציעות מערך מגוון של פעילויות ושירותים, ובהם טיפול קבוצתי ואישי, סיוע בהכנת שיעורי בית, העשרה לימודית- חברתית, חוגים וארוחות. במסגרת פעילות המועדונית מתקיים קשר עם ההורים ונעשית עבודה לשיפור הקשר בין ההורה לילד ולחיזוקו.

המועדוניות פועלות במימון ופיקוח עיריית ירושלים, משרד הרווחה ומשרד החינוך.

מערב
מועדונית גילה א'-ד'
מועדונית טרום מתבגרים ה'- ז'

מזרח
מועדונית עומריה א'-ד'
מועדונית מלוויה א'-ד'
מועדונית עיסאוויה א'-ד'
מועדונית מתבגרים ה'-ז'

צוות המרכז

צוות המועדניות:
עינב חזן, מנהלת תחום מועדוניות
איהאב סייאד – עו"ס וראש צוות מזרח ירושלים
הדסה אברהם – עו"ס וראש צוות