מיטל

אודות מיטל

  • מרכזי מיטל מיועדים לטיפול בפגיעות מיניות בקרב ילדים ומשפחותיהם. המרכזים מעניקים טיפול לילדים נפגעי תקיפה מינית וילדים בעלי התנהגות מינית לא מותאמת או פוגעת. 
  • את הטיפולים מעניקים בעלי מקצוע מתחומי הטיפול השונים: פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, קרימינולוגיים קליניים, ומטפלים בהבעה ויצירה שעברו הכשרה מיוחדת לטיפול בפגיעות מיניות.
  • עמותת בית לכל ילד מפעילה 5 מרכזי טיפול ברחבי הארץ: בירושלים, ביתר עלית, אשדוד, פתח תקווה ולוד. כל המרכזים הם אזוריים עם שלוחות בישובים סביבם, וזאת במטרה להנגיש במידת האפשר את השירות לאוכלוסייה
  • המרכזים פועלים במימון משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים ובפיקוחו. הם מעניקים שירות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר וללא תשלום.

טיפול בילדים נפגעים

המרכזים מעניקים טיפול רגשי לילדים עד גיל 18 שנפגעו מינית בתוך המשפחה ומחוצה לה יחד עם הוריהם, על מנת לסייע בהתמודדות עם הפגיעה והשלכותיה.

טיפול בילדים עם התנהגות מינית לא מותאמת או פוגעת

  • מרכזי מיטל מספקים מענה טיפולי גם לילדים בעלי התנהגות מינית לא מותאמת או פוגעת. המרכזים הם בעלי ידע מקצועי עדכני ומעמיק בכל הנוגע לטיפול באוכלוסיית ילדים זו. היחידה מעניקה שירות לשני סוגים של ילדים: ילדים מתחת לגיל 12, מתחת לגיל האחריות הפלילית, שמגלים התנהגות מינית לא מותאמת או פוגעת; וילדים מעל גיל 12 שמגלים התנהגות מינית לא מותאמת או פוגעת שמסיבות שונות לא מתנהל הליך פלילי בעניינם, למשל ילדים שהמקרה שלהם קיבל פטור מדיווח למשטרה במסגרת וועדת הפטור. הטיפול לילדים אלה ניתן על-ידי אנשי מקצוע שעברו הכשרה ייעודית לטפל בילדים בעלי התנהגות מינית לא מותאמת או פוגעת. 
  • העמותה מפעילה מזה מספר שנים קורס ייעודי לטיפול בילדים עם התנהגויות מיניות לא מותאמות או פוגעות. הקורס מופעל החל משנת 2019 בשיתוף עם מכון מגיד.

 

פריסה ארצית של מרכזי מיטל:

מיטל ירושלים
כתובת: קמפוס חרוב לילדים, הר הצופים ירושלים 
מייל:
meitalcenter@bily.org.il
טלפון: 02-6333352
שלוחות:
דרום ירושלים (תלפיות), שער בנימין, נעלה, בית שמש
אזור פיעלות:
ירושלים וסביבותיה
מנהל:
מרב סבןצוות המרכז

מנהלת מיטל ירושלים: מרב סבן merav@bily.org.il
רכזת מנהלית: נעמה בן דוד  naama@bily.org.il
טלפון: 02-5907007


רכז יחידת הפוגעים: שי אורים shay@bily.org.il
סגירת תפריט