מיטל

אודות מיטל

מבחר תוכניות לטיפול בפגיעות מיניות בקרב ילדים הכוללת את:

מרכז מיטל: מרכז טיפולי לילדים נפגעי תקיפה מינית באזור ירושלים, מיוזמתם של המוסד לביטוח לאומי, קרן רש"י ומשרד הרווחה. המוסד ממוקם בירושלים ומפעיל שלוחות בבית שמש, נעלה, ושער בנימין. במרכז ניתן טיפול רגשי לילדים ולמשפחותיהם תוך מתן מענה רב-תרבותי לצורכי האוכלוסיות השונות. המרכז פועל גם בזירה הקהילתית לחינוך והסברה.

מיטל פוגעים:  נותנת מענה טיפולי לילדים ולבני נוער שהתנהגותם המינית נמצאת על הרצף שבין התנהגות מינית לא מותאמת ועד להתנהגות מינית פוגעת.

מיטל אשדוד: מרכז לטיפול בילדים ונוער נפגעי תקיפה מינית ופוגעים בעיר אשדוד.

לקראת סוף 2018 נפתחות שתי שלוחות חדשות בעיר רמת גן ובביתר עילית

את הטיפולים מעניקים בעלי מקצוע מתחומי הטיפול השונים: פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, קרינולוגיים קלינים, ומטפלים בהבעה ויצירה שעברו הכשרה מיוחדת לטיפול בפגיעות מיניות.

מרכז מיטל

מרכז מיטל הוקם במסגרת המיזם המשותף לקרן רש"י, למוסד לביטוח לאומי ולמשרד הרווחה פועל משנת 2007 כדי לסייע לילדים נפגעי תקיפה מינית בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל. מטרת המרכז הוא להעניק שירות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר שיהיה נגיש לנפגעים ולהוריהם וללא תשלום. מטרה נוספת של המיזם היה להכשיר מטפלים מקצועיים בתחום של פגיעות מיניות ולקדם פעילות מערכתית רב-מקצועית לטיפול בהשפעת הטראומה על מכלול חיי הנפגעים וסביבתם.
בית לכל ילד, שוקדת על פתיחת המרכז האחרון במסגרת המיזם שישרת את אוכלוסיית ירושלים רבתי, מבית שמש ועד מעלה אדומים. במרכז יינתן גם מענה לצרכים רב תרבותיים של האוכלוסיות השונות.

 

צוות המרכז

נהלת התוכנית: מרב סבן merav@bily.org.il
רכזת מנהלית: נעמה בן דוד  naama@bily.org.i
סגירת תפריט