עמותת בית לכל ילד בצל מגפת הקורונה

מרחב

בימים אלה, בצל מגפת הקורונה העולמית, עמותת בית לכל ילד נערכת להתאמת מתן השירותים לילדים המטופלים בעמותה למצב הקיים כמו גם לדרישות ולהנחיות של משרד הבריאות, משרד הרווחה והממשלה. העמותה פועלת באינטנסיביות בימים אלה על מנת לבנות מערך טיפול ותמיכה מתואמים למצב החירום שנוצר בילדים אלה ומשפחותיהם.

הילדים בסיכון בהם אנו מטפלים בשגרה נמצאים בשעה זו יותר מתמיד בסיכון גבוה להחרפת ההתעללות במשפחה עקב שהייה ממושכת בבית ובשל הפסקת השגרה אליה הם רגילים. לפיכך, העמותה רואה חשיבות רבה להמשיך להעניק שירותים וטיפולים לילדים אלה בשעה זו.

פירוט אודות התאמת השירותים שלנו:

בתי המעבר (בית שרמן ורעים) הנותנים מענה לילדים נפגעי התעללות והזנחה בגיל הרך שהוצאו מבתיהם עברו לעבוד במתכונת של יום מלא, לנוכח העובדה כי הילדים החיים בבתי המעבר לא יוצאים בבוקר למסגרות חינוכיות. המשמעות היא נוכחות של מדריכים וצוות מקצועי לאורך כל היום. הצוות המקצועי פעל לבנות תכניות לימודיות, העשרה ופנאי לילדים לאורך שעות היום.

מרכז חירום לילדים במצבי סיכון ע"ש שוסטרמן ממשיך לפעול באופן מלא, תוך תגבור צוות המדריכים העובדים לאורך היום עם הילדים. וכן תגבור צוותים בסופי שבוע לאור העובדה שצומצמו יציאות של ילדים הביתה.

בכלל הבתים הטיפוליים נרכשו מכשירים אלקטרונים שמאפשרים לקיים מפגשים של הילדים עם ההורים. כמו כן, בהתאם להנחיות משרד הבריאות אנו פועלים לרכישת ציוד מיגון לצוות המדריכים, פועלים להפחתת המגע של הילדים עם דמויות מתחלפות, וכן הוכנו חדרי בידוד יעודיים לילדים על מנת להתכונן למצב שבו ילד יידרש בבידוד.

מרכזי מיטל לטיפול בילדים נפגעי תקיפה מינית – מרכזי מיטל מעניקים טיפול לילדים נפגעי תקיפה מינית וילדים בעלי התנהגות מינית לא מותאמת או פוגעת, ובכלל זה מעניקים הדרכות להורים. כלל המרכזים פועלים באופן מקוון וממשיכים לתת טיפול לילדים והוריהם, במקרה שהדבר אפשרי מתקיימים מפגשים טיפוליים במרכזים עצמם בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מרכז שוסטרמן לטיפול אמבולטורי בילדים והורים ממשיך לפעול או במפגשים פיזים במרכז בהתאם להנחיות משרד הבריאות או לחליפין באופן מקוון

מועדוניות לילדים בסיכון – מועדוניות מזרח ירושלים פועלות באופן מלא תוך התאמת הפעילות להנחיות משרד הבריאות, ובכלל זה חלוקת קבוצת הילדים לשתי קבוצות קטנות על מנת למנוע מספר רב של אנשים באותו מרחב. כל המועדוניות במערב העיר פועלות בצורה מקוונת, הצוות המקצועי שומר על קשר עם הילדים באופן מקוון, מפעיל אותם מרחוק וכן מדריך את ההורים. תלושי מזון לחג יחולקו לכל הילדים והמשפחות.

העמותה מבקשת דווקא בימים קשים אלה להעמיק את הטיפול בילדים נפגעי התעללות והזנחה ולשמר את איכותו, ועל ידי כך לעמוד במחויבות שלה לשמירה, הגנה וקידום רווחתם של ילדים בסיכון בישראל.

לצד זאת המצב שתואר לעיל השית על העמותה הוצאות כבדות שאין בידה לכסות מההכנסות השוטפות ממשרדי הממשלה. לשם כך העמותה פתחה בקמפיין חירום לגיוס משאבים. לפרטים מלאים על הקמפיין

שתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

עוד עדכונים