סדנת נתיבים

חמלה

מהי הסדנה?
סדנת נתיבים נבנתה כדי להתמודד עם קשיי וויסות בקרב ילדים ובני נוער. היא עוצבה על ידי אנשי צוות הדרכה וטיפול ממרכז החירום לילדים ע"ש שוסטרמן,וכיום מופעלת על ידי עמותת בית לכל ילד (ע"ר) .הסדנה משנה את מערכות הקשרים הקיימות במרחב החיים של הילד על מנת לסייע לו ללמוד כיצד לווסת את עצמו והתנהגותו ולהפסיק לפגוע בעצמו ובסביבתו. הסדנה רואה בקשר בין הילד והמבוגר המשמעותי כלי מרכזי לשינוי. על מנת שהשינוי יתרחש יש צורך לסייע למבוגר לשמור על וויסות עצמי במהלך רגעי משבר עם הילד.

למי הסדנה מיועדת?
הסדנה מיועדת למבוגרים משמעותיים בסביבת החיים של ילדים ונערים. הגירסאות השונות של הסדנה מתבססות על עקרונות משותפים מתוך תיאוריית ההתקשרות, אך כל סדנה זוכה לדגשים שונים בהתאם לאוכלוסיית היעד:
נתיבים בהורות: מופעלת בארץ עבור הורים, לסייע להם לנהל את חיי ילדיהם ולחנך אותם בצורה המאפשרת דיאלוג ,הצבת גבולות והכלה. הסדנה מסייעת להורים להתמודד עם רגשות קשים שעולים בקשר עם הילד. המטרה המרכזית היא שינוי בהתנהגות שלילית של ילדים באמצעות שינוי בגישה ההורית ושיפור הקשר.
נתיבים לצוותים חינוכיים: מסייעת לצוותים חינוכיים להתנהל בגישה מכילה וסמכותית כלפי ילדים במטרה לאפשר לילדים לשפר התנהגות, את יכולת הלמידה, ולמנוע נשירה מהלימודים.
נתיבים לצוותי פנימיות: מסייעת לאנשי הצוות להתמודד עם הרגשות הקשים שהעבודה מזמנת ולהתנהל בגישה מכילה וסמכותית כלפי הילדים.
נתיבים לצוות ניהולי וטיפולי: סדנה שמסייעת לצוות שמלווה את צוות ההדרכה להחדיר את עקרונות ושפת התכנית אל העבודה השוטפת בפנימייה או במסגרת החינוכית.
מסע אל החמלה לילדים: הסדנה מתרכזת בהעלאת ערך עצמי של ילדים ומציאת דרכי ויסות רגשי לילדים, בגילאים שונים.

מהן מטרות הסדנה?

  • לימוד שיטות להתמודדות עם מצבי משבר ורגשות קשים.

  • ​פיתוח שפה וחשיבה משותפת לצוות ולדמויות המטפלות לגבי דרכי התמודדות ברגעי משבר.

  • ​הפחתה מיידית במספר ההתפרצויות ואירועים של מאבק במרחב החיים של הילדחיזוק תחושת הערך העצמי של המשתתפים בסדנה ושל הילדים

  • שיפור בקשר בין המבוגר והילד.

  • ​שיפור האקלים במרחב החיים.

כיצד הסדנה בנויה מבחינה טכנית? 
הסדנה בנויה כקורס לימודי בן 30 שעות. היא משלבת תכנים תיאורטיים יחד עם דגש על כלים מעשיים להתמודדות ותרגילים חווייתיים שמסייעים בהפנמת החומר.
צור קשר: נעמי רוכמן 0544546027: naomi@bily.org.il

שתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

עוד עדכונים

סגירת תפריט